Po co nosić dobrze dopasowany biustonosz?
2019-07-01
Zacznijmy od tego, co to znaczy dobrze dopasowany biustonosz?
Dobrze dopasowany biustonosz, to taki w którym jest nam wygodnie. Po prostu. Aby zapewnić sobie komfort musimy poświęcić trochę czasu na odpowiednie dobranie obwodu, rozmiaru miski oraz właściwej konstrukcji biustonosza.
Przy doborze obwodu, należy zwrócić uwagę czy pas biustonosza (to ta część okalająca naszą klatkę piersiową) ściśle przylega do ciała, nie odstaje, nie przesuwa się, czy układa się w linii prostej po całym obwodzie. Dobrze dobrana miska powinna obejmować całą pierś – nie może wystawać z boku, z dołu ani jej spłaszczać. Górna krawędź miski nie powinna przecinać piersi na pół. Fiszbiny nie powinny odstawać przy mostku, ani nigdzie indziej ;). Odpowiednio dobrana konstrukcja zapewni właściwe zebranie i uniesienie piersi. Pamiętajmy także o odpowiednim wyregulowaniu ramiączek.
Rozmiar i konstrukcja biustonosza powinna być dobrana indywidualnie do potrzeb naszego ciała. Możemy spróbować zrobić to samodzielnie, lub skorzystać z porady brafitterki.
Czym jest brafitting?
Brafitting jest sztuką indywidualnego dobierania biustonosza. Brafitterki dobierając biustonosz zwracają uwagę nie tylko na obwody (pod biustem i samego biustu), ale także na kształt naszych piersi oraz budowę naszego ciała. Ważne jest czy piersi są osadzone wysoko czy nisko na klatce piersiowej, jaką mają szerokość i jaki jest ich rozstaw. Istotne jest również przeznaczenie biustonosza - czy ma nam służyć przez cały dzień, czy stanowić jedynie „ozdobę do rozebrania”, nadawać się do uprawiana sportu, a może musi schować się pod sukienką bez ramiączek lub taką z odkrytymi plecami. Dopiero biorąc pod uwagę wszystkie te kryteria dobierana jest odpowiednia konstrukcja i rozmiar biustonosza. A na to wszystko nakładają się jeszcze nasze indywidualne preferencje dotyczące koloru i stylu bielizny. Jak widać brafitterki mają nie łatwe zadanie do wykonania.
Wpływ źle dobranego biustonosza na nasz organizm
Pas biustonosza dźwiga aż 80 % ciężaru piersi. Aby spełniał on swoją funkcję musi być odpowiednio dopasowany, w przeciwnym wypadku nie zapewni wystarczającego podtrzymania. Taka sytuacja może spowodować utratę jędrności i obwisanie piersi poprzez rozciąganie się więzadeł Coopera i tkanki skórnej. Duży ciężar (niepodtrzymanego właściwie) biustu powoduje garbienie się - pogłębienie kifozy piersiowej i lordozy szyjnej, co z kolei skutkuje bólem kręgosłupa w odcinku piersiowym i szyjnym, oraz bólem głowy.
Noszenie zbyt małego biustonosza może doprowadzić do pojawienia się objawów bólowych we wszystkich uciskanych miejscach, otarć skóry i ogólnego odczucia dyskomfortu. Długotrwałe ściskanie piersi może spowodować ich deformację lub nawet doprowadzić do pojawienia się stanu zapalnego. Bardzo ważną kwestią, zdecydowanie zbyt rzadko poruszaną jest fakt, iż wciskające się fiszbiny i uciskające miski mogą zatrzymać laktację u mam karmiących piersią.
Należy także zauważyć, iż dobrze dobrana konstrukcja biustonosza zapewni uniesienie i zebranie piersi we właściwym dla nich miejscu – co pozytywnie wpłynie na naszą wygodę i wygląd.
Zachęcamy do kontaktu z naszym Biurem Obsługi Klienta (tel.: +488565 24 777; e-mail: bok@gorteks.com.pl), które postara się jak najrzetelniej pomóc w doborze odpowiedniego typu i konstrukcji biustonosza. Wprawdzie będzie to doradztwo zdalne, ale i te może okazać się zbawienne dla naszego biustu.
Pokaż więcej wpisów z
Lipiec 2019