-45%  na wszystko z kodem BLACK24 AKTYWUJ KOD Dodatkowe 30 PLN na zakupy od PayPo!

Jak kupić biustonosz na prezent? Poradnik dla mężczyzn

2016-04-12
Jeżeli zdecydowałeś się na sprezentowanie swojej partnerce biustonosza, do tego szczególnego zakupu musisz się przygotować. W kilku radach przedstawimy Ci, na jakie elementy musisz zwrócić uwagę przy wyborze bielizny dla swojej wybranki.

Poznaj jej dokładny rozmiar


O ile w przypadku koszulki nocnej, majtek czy bielizny erotycznej dobór rozmiarówki jest zadaniem stosunkowo prostym, o tyle przy wyborze biustonosza niezbędny jest dokładny rozmiar. Ponieważ niewłaściwie dobrany stanik może nie tylko źle prezentować się pod ubraniem, ale także być źródłem dyskomfortu partnerki czy nawet otarć na skórze, o zniekształcaniu piersi nie wspominając.

Na rozmiar biustonosza składają się dwie zmienne: obwód pod biustem oraz rozmiar miseczki. Pierwsza z nich oznaczana jest liczbą, druga - literą. Dla przykładu: w rozmiarze 70D obwód pod biustem wynosi 70, a miseczka ma rozmiar "D". Przy czym warto wiedzieć, że przy różnych rozmiarach stanika miseczka, pomimo że jest oznaczona tym samym symbolem, tak naprawdę za każdym razem jest różna. Np. miseczka "B" w rozmiarze 65B i 75B to inna miseczka. Dzieje się tak dlatego, że wielkość miseczki rośnie wprost proporcjonalnie do obwodu pod biustem. Na naszej stronie znajdziesz poradnik o brafittingu, który wyjaśni jak dokładnie zmierzyć rozmiar stanika.

Ponieważ jedna kobieta może nosić kilka, zbliżonych do siebie rozmiarów stanika, weź pod uwagę ten najczęściej noszony przez nią.

Przyjrzyj się gustom swojej partnerki


Zanim zdecydujesz się na odpowiedni model stanika na prezent, dowiedz się, w jakim biustonoszu Twoja kobieta czuje się najlepiej, a czego nie założyłaby za żadne skarby. Ta wiedza pozwoli Ci znaleźć granice, w jakich możesz się poruszać przy wyborze kroju stanika. Co z tego, że kupisz jej zmysłową, prześwitującą bardotkę, jeśli ona nie jest miłośniczką tego typu modeli i nigdy nie założy Twojego prezentu? Natomiast jeśli wiesz, że Twoja kobieta jest bardziej otwarta na eksperymenty, masz większe pole do popisu. Jeżeli nie chcesz pytać jej o gusta, zajrzyj do szafy, zobacz, jaką kolorystykę i styl preferuje. Przeważnie kobiety wybierają na co dzień bieliznę praktyczną, taką, która będzie jak najbardziej uniwersalna. Dlatego może warto byłoby rozważyć zakup czegoś bardziej seksownego? Nie popadaj jednak ze skrajności w skrajność, kupując swojej wybrance biustonosz stylistycznie odbiegający od jej gustów.

Wytypuj rodzaj biustonosza


Gdy znasz już rozmiar biustu i preferencje swojej kobiety, kolejnym krokiem będzie wybór typu biustonosza. Możesz to zrobić według różnych kluczy, np. okazji, na które będzie noszony, efektu, jaki ma sprawić bądź... "funkcjonalności". Przeczytaj, jakie rodzaje staników, w tym ze względu na kroje miseczek możesz dostać w naszym sklepie z bielizną.

  • Biustonosz typu push-up - jego zadaniem jest optyczne powiększenie biustu. Posiada wszyte wewnątrz miseczek specjalne poduszeczki dające efekt "wypchnięcia" piersi w górę. Dzięki stanikowi typu push-up można nieco "manipulować" proporcjami figury, ponieważ takie wyeksponowanie piersi powoduje jednocześnie podkreślenie wcięcia w talii i wysmuklenie bioder. Stanik tego typu nadaje się do noszenia jako bielizna codzienna, jak również na specjalne okazje. 
  • Balkonetka - ten bardzo popularny wśród pań model posiada średnio wycięte miseczki. Zakłada się go do niezbyt wyciętych dekoltów, można więc nosić go na co dzień. Odpowiedni dla biustów pełniejszych i mniej jędrnych. 
  • Bardotka - nazwa tego biustonosza pochodzi od seksbomby z lat 50., Brigitte Bardot. Model ten, dzięki silikonowym paseczkom wewnątrz miseczek, pozwala na noszenie go bez ramiączek. Krój ten posiada mocniej wycięte miseczki, dzięki czemu nadaje się do kreacji z głębokim dekoltem. 
  • Biustonosz pełny (ang. full-cup) - fason zabudowany, który zakrywa cały biust, z miseczkami zaokrąglającymi kształt piersi i wysokim mostkiem. Jest idealny do codziennego noszenia, nie sprawdzi się jednak w przypadku dużych dekoltów. 
  • Biustonosz niskozabudowany (ang. half-cup) - z miseczkami odsłaniającymi górną część piersi, ładnie uwydatniającymi ich kształt. Pasuje do dekoltów typu karo (szerokich, w kształcie kwadratu lub prostokąta).
  • Plunge - to stanik, który dzięki temu, że ma obniżony mostek (to część biustonosza między miseczkami) ma "zbliżać" piersi do siebie. Założony do sukienek czy bluzek z dekoltem w kształcie litery "V" będzie pięknie eksponował biust.
  • Biustonosz usztywniany - jak sama nazwa wskazuje posiada całkowicie usztywnione miseczki, podtrzymujące piersi. Idealny przy obfitych biustach.
  • Biustonosz półusztywniany - połączenie miękkiej górnej części, np. koronkowej lub siateczkowej z usztywnieniem u dołu. 
  • Biustonosz miękki - bez usztywnianych miseczek, zwykle wykonany z haftu, koronki bądź dzianiny, pozwala piersiom na naturalne ułożenie. 
  • Biustonosz o elastycznych miseczkach, bezszwowy (ang. t-shirt bra) - będzie odpowiedni dla pań o asymetrycznych piersiach, ponieważ idealnie dopasuje się do kształtu i rozmiaru. Dokładnie przylega do skóry, dzięki czemu nie odstaje i można go z powodzeniem założyć pod gładką i obcisłą bluzkę, sukienkę lub t-shirt. 
  • Półgorset (ang. longline) - to fason z miseczkami o różnym kroju (balkonetka, half-cup itp.) i pasem przedłużonym ku dołowi. Jest szczególnie popularny wśród kobiet lubiących styl retro. 
  • Biustonosz multiway - dzięki swojej konstrukcji i odpinanym ramiączkom umożliwia dopasowanie ich, np. do bluzki czy sukienki z dekoltem amerykańskim (zakładanej na szyję) czy ze skrzyżowaniem na plecach. 
  • Biustonosz do karmienia - posiada odpinane ramiączka w taki sposób, aby w maksymalny sposób ułatwić karmienie. 
  • Biustonosz sportowy - sprawdza się przy aktywności fizycznej, świetnie podtrzymuje piersi podczas ćwiczeń i treningów, zwłaszcza tych intensywnych. Minimalizuje przy tym ryzyko, np. naciągnięcia więzadeł Coopera, których zadaniem jest podtrzymywanie kobiecych piersi. Może mieć fiszbiny, takie modele są zalecane dla kobiet uprawiających dynamiczne dyscypliny, jak np. jazda konna czy bieganie. Przy aktywnościach, w których unieruchomienie piersi może być nieco mniejsze (np. pilates, joga) sprawdzi się stanik bez fiszbin. 

Kolor i wzornictwo


Równolegle z rodzajem biustonosza musisz zastanowić się nad kolorem przyszłego prezentu. Do najbardziej klasycznych należą: biel, czerń i czerwień. Jednak na nich nie kończy się dostępna kolorystyka. Obecnie producenci proponują różne, niekiedy odważne połączenia kolorystyczne.

Na koniec rozważ zakup kompletu, czyli biustonosza i utrzymanych w tej samej kolorystyce majtek: klasycznych fig, seksownych stringów czy ładnie podkreślających kształty szortów.

Choć kupno biustonosza na pierwszy rzut oka może wydawać się wyzwaniem, jeśli będziesz podążał za naszymi poradami i jednocześnie wsłuchasz się w potrzeby partnerki, będziesz na dobrej drodze do uszczęśliwienia jej swoim prezentem.
Pokaż więcej wpisów z Kwiecień 2016
pixel